Куп пропуски лишиха Ботев от разгром над Хасково
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:50 / 07.12.2014Коментари (79)15133
Ботев победи с 2:0 Хасково в последното си домакинство от есенния полусезон, играно на "Футболен комплекс Ботев 1912" в пловдивския квартал "Коматево". Точни за "жълто-черните" бяха Цветелин Чунчуков (56) и Лъчезар Балтанов (70).

Още след първия съдийски сигнал на Радам Мирянов, "канарчетата" взеха инициативата и започнаха да редуват атака след атака пред вратата на Николай Банков

"Жълто-черните" бяха близо до откриването на резултата още в 7-ата минута, но Цветелин Чунчуков се отчете с фрапантен пропуск. Нападателят бе изведен очи в очи от Балтанов срещу стража на гостите, но младежкия национал стреля встрани от вратата.

В средата на първата част Мариян Огнянов се отчете с по-голям пропуск от Чунчуков. Халфът издебна отбраната на Хасково, след един чудесен удар на Иван Цветков от дистанция, който бе спасен с вещина от Банков, но при добавката Огнянов подходи несериозно и при опита си да прехвърли вратаря, прехвърли и вратата.
Бившото "канарче" Бобан Грънчаров изгледа победата на Ботев над Хасково от ВИП ложите в "Коматево"

В края на полувремето Цветелин Чунчуков пропиля нова брилянта възможност за гол. Нападателят не успя да засече центриране на Лазар Марин на метър от голлинията.

През втората част Ботев вдигна оборотите и стигнаха до две попадения, с което успяха да пречупят водения от Емил Велев-Кокала тим на Хасково.

Първо в 56-ата минута, Лъчо Балтанов намери на границата на наказателното поле Цветелин Чунчуков, който с мощен удар разстреля Банеков за 1:0.

60 секунди по-късно Педро Еуженио получи втори жълт картон, с което улесни задачата на "жълто-черните".

Лъчо Балтанов сложи край на интригата в 70-ата минута. След продължителна атака преминала през Иван Цветков и Йордан Христов, коженото кълбо попадна в краката на Балтанов, а той с премерен удар оплете топката за втори път във вратата на Хасково.

Така Петър Пенчев дебютира с чиста победа начело на Ботев, след като през седмицата замени Велислав Вуцов.