Академик Пловдив громи в А група

10:31 / 01.12.2014
1435
Академик Пловдив записа убедителна победа в седмия кръг от мъжката А група. Пловдивчани разгромиха гостуващия Делфин с 92-65.

Домакинитенатрупаха добра преднина след една четвърт игра - 11 точки. Тимът запази двуцифрен аванс, а след силен край на първото полувреме вече беше с 25 точки напред. След третата част разликата вече беше над 30 точки, а до края мачът оставаше само да се доиграе. Отборите бяха равностойни в борбата, но Академик имаше по-добра успеваемост за три точки - 35% срещу 18% и общо от игра - 50% срещу 40%. Пловдивчани отнеха два пъти повече топки - 14-7 и предизвикаха 25 грешки на съперника, като извършиха 16.

Петима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив, като най-резултатен с 21 точки беше Илиян Ставрев, а 20 отбеляза Васил Бачев. 16 точки и 13 борби пък регистрира Васил Михайлов. За Делфин Андрей Иванов записа 18 точки и 12 борби, а 16 плюс 7 добави Димитър Найденов.

В следващия кръг Академик Пловдив гостува на Академик Варна, а Делфин посреща Чавдар Троян.