Локо прекъсна кошмарната си серия с победа над Литекс
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:23 / 04.10.2014Коментари (96)14097
Васил Божиков забива коженото кълбо неспасяемо във вратата на Баривиера
Локомотив успя да прекъсне кошмарната си серия от пет поредни шампионатни загуби, след като днес постигна победа над Литекс с 2:0. Това се случи в мач от 11-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Локомотив".

Воденият от Христо Колев-Бащата Локомотив показа съвсем различен облик на терена, след оттеглянето на Неделчо Матушев от треньорския пост и заслужено спечели 3 точки.

"Смърфовете" поведоха с гол красавец на Васил Божиков в средата на първото полувреме, който с невероятна топалка си заби неспасяем автогол.

Пловдивчани удвоиха преднината в края на полувремето, когато след чудесна контраатака Мартин Камбуров вкара за 2:0 и прекъсна дългата си серия без попадение в настоящия шампионат.

Победата за "черно-белите" можеше да е и по изразителна, но удар на Наков в 60-ата минута срещна страничната греда, а четвърт час преди края Таско Тасков отмени чист гол на Камбуров отсъждайки засада.

След този мач отборът на Локомотив събра актив от 9 точки, които го изкачиха на 9 място. Литекс се свлече на 5 място с 19 пункта.