Локо Пд загуби дербито на наводнения терен в "Надежда"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:00 / 15.09.2014Коментари (109)12004
©
Локомотив Пловдив загуби "железничарското" дерби срещу съименниците си от София на наводнения терен в "Надежда. Възпитаниците на Неделчо Матушев отстъпиха с 0:2 от Локо Сф в последен мач от 8-ия кръг на "А" група.

Футбол в столицата през първата част нямаше, тъй като минути след първия съдийски сигнал на Станислав Ставров заваля проливен дъжд, а реферът вместо да прекъсне срещата реши да тормози играчите да се мъчат в локвите.

Домакините се възползваха от ситуацията и в 13-ата минута успяха да поведат. Владислав Романов се възползва от лошо избита от Йордан Господинов топка и довкара в опразнената врата.

Втората част започна по-късно, тъй като от щаба на домакините се опитаха да направят всичко възможно да пригодят терена за по-добра игра.

В

©
Футбол или водна топка се играе в "железничарското" дерби?
56-ата минута Евертон Джилио-Том можеше да реши двубоя с хубав удар от около 20 метра, но този път Господинов се намеси добре и се справи със ситуацията.

Ламжед Шехуди сложи точка на спора 10 минути преди края. Група колективна грешка в защитата на пловдивчани позволи на тунизиеца да навлезе в наказателното поле и със силен удар с левачката оплете коженото кълбо за крайното 2:0.

Локо Сф - Локо Пд 2:0
1:0 Романов 13'
2:0 Шехуди 80'

Локо Сф: Митрев, Трефанов, Ренджелович, Бранеков, Рейш, Иво Иванов, Том (Тодоров), Романов, Ливраменто (Гаджев), Генов (Траянов), Шехуди

Локо Пд: Господинов, Филипов, Грънчов, Молдованов, Дяков, Сандански, Траянов, Наков (Костадинов), Кики, Якимов, Камбуров