Ботев победи Адмира Вакер във втората си контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:48 / 17.06.2014Коментари (46)8437
©
Ботев победи с 3:0 Адмира Вакер във втората си контрола.

Двата отбора изиграха оспорвано първо полувреме, в което преобладаваха единоборствата в центъра на терена.

Втората част бе далеч по-интересна. Още в 48-та минута резервата Педро проби добре от дясно и намери Цветков, който нямаше проблем да реализира за 1:0.

10 минути по-късно отново Педро проби от дясно, но този път пробва центриране към Цветков, но нападателя бе изпреварен от защитник на Адмира.

След още 10 минути, в 69-та, Куртеан изненада вратаря на домакините, който очакваше центриране от прекия свободен удар и успя да завърти топката в непокрития от стража ъгъл.

През по-голямата част от второто полувреме Ботев игра в изключително експериментален състав (Димитров, Филипов, Бенга, Куртеан, Айтов, Марин, Педро, Сърмов, Васев, Серкан, Чунчуков), но това не попречи на "канарчетата" да стигнат до ново попадение. Филипов проби от дясно, подаде на Чунчуков, който с удар в близкия ъгъл, отбеляза за крайното 3:0.

Ботев-титуляри: 1. Адам СТАХОВЯК, 11. Йордан ХРИСТОВ, 4. Серджан ЛУКИН, 18. Радослав ТЕРЗИЕВ, 14. Веселин МИНЕВ, 17. Абел АНИСЕ, 16. Томаш ИРШАК, 7. Мариян ОГНЯНОВ, 22. Ромарио КОРТЗОРГ, 10. Вандер ВИЕЙРА, 19. Иван ЦВЕТКОВ (к)