Спортните новини: Днес (8) | Вчера (11)
Григор е финалист в Букурещ
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:40 / 26.04.2014Коментари (0)1454
©
Григор Димитров се класира за своя 4-и финал сред професионалистите. Българинът ще спори за трофея на турнира в Букурещ, след като спечели двубоя си с Гаел Монфис.

За жалост срещата между двамата продължи едва 15 минути, като при резултат 5:1 в полза на Гришо французинът се отказа. Причината - контузия. Още от първите геймове Монфис направи няколко гримаси, с които показа, че не е на 100% готов за битка.

Така в неделя Григор Димитров ще играе за 4-и път на финал в АТР. До момента българинът има 2 титли (Стокхолм 2013, Акапулко 2014). Съперник на Гришо ще бъде Лукаш Росол, който е шампион в Букурещ от миналата година.

Това ще бъде първи двубой между Димитров и Росол. Любопитното е, че титлата в Букурещ е единствената във витрината на 196 сантиметровия чех до момента.

Победителят в Букурещ ще заработи 250 точки за ранглистата, както и чек за ?77 000. Финалистът ще трябва да се задоволи със 150 точки и ?40 000 от наградния фонд.