Ботев взе аванс от 3:1 над Локо Сф за Купата на България
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:06 / 16.04.2014Коментари (57)10757
Ботев взе комфортен аванс срещу Локомотив София с 3:1 в първия мач от полуфиналите за Купата на България. Домакините се наложиха с голове на Феребори Доре, Луис Педро и автогол на Александър Бранеков, като имаха възможност да запишат и по-категоричен успех. Иво Иванов върна интригата за реванша с гол в края.

"Канарчетата" взеха инициативата в мача още след първия съдийски сигнал на Станислав Тодоров. В 17-ата минута Анисе бе много близо да откриването на резултата, но ударът му с глава беше спасен с невероятен рефлекс от Божидар Митрев. Малко след това Румен Трифонов опита да изненада Стаховяк с удар от воле, но стреля в аут.

Натискът на "жълто-черните" се усили в последните минути и голът не закъсня. В 38-ата минута Вандер подаде към Хамза, който с едно докосване продължи към Доре, а той финтира Бранеков и прати топката във вратата на Митрев за 1:0.

Минута преди края на първата част Доре изпрати за втори път топката в мрежата на Локомотив, но попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада.

В добавенето време домакините бяха много близо до отбелязването на втори гол, но само блестящата намеса на Божидар Митрев не позволи на Хамза да се разпише.

Втората част нищо не се промени - Ботев атакува, а Локо Сф се бранеше и дебнеше своя противник на контра.

В 60-ата минута Хамза намери на добра стрелкова позиция резервата Огнянов, но той стреля много слабо и и Митрев улови без проблеми.

Пет минути по-късно столичани създадоха и най-опасното си положение в срещата след пряк свободен удар. Маркиньос стреля от фаул, Стаховяк изби, но Бранеков се засуети и не успя да вкара при добавката, тъй като Веселин Минев се хвърли самопожертвувателно с шпагат и блокира удара на бранителя.

Ботев нанесе своя удар четвърт час преди края. Юнес Хамза копна коженото кълбо към Луис Педро, който бе оставен непокрит и от воле вкара топката във вратата на Митрев за 2:0.

Хамза можеше да обезсмисли реванша след седмица в София, но пропусна да се разпише останал очи в очи срещу Митрев. Това стори Александър Бранеков, който в 85-та минута си вкара автогол, засичайки центриране на Хамза отдясно.

В края на срещата домакините свалиха оборотите, а от това се възползваха гостуващия тим, който се възползва от грешка в защитата на "канарчетата", която бе наказана от Иво Иванов за крайното 3:1 за Ботев.

Ботев - Локо Сф 3:1