Спортните новини: Днес (20) | Вчера (6)
Лудогорец - Валенсия през обектива на Plovdiv24.bg
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:09 / 14.03.2014Коментари (9)6924
Шампионът на България Лудогорец вчера сведе глава пред Валенсия, след като загуби с 0:3 от испанския тим в първа среща 1/8-финалите на турнира Лига Европа. Над 42 хил. зрители напълниха до краен предел стадион "Васил Левски", но и това не помогна на разградчани.

Срещата започна кошмарно за българския шампион, след като още в 5-ата минута Антонио Бараган с чудесен удар от около 25 м не остави никакви шансове на Владислав Стоянов - 1:0 за Валенсия. В средата на полувремето дойде най-спорният момент в мача. Сейду Кейта фаулира в наказателното поле Роман Безяк и френският съдия Клеман Тюрпен отсъди дузпа без да се замисля. Той обаче показа пресилен директен червен картон за бившия халф на Барселона. След дълги разправии словенският национал застана зад топката, но шутът му в долния десен ъгъл беше спасен от вратаря Диего Алвеш.

В 32-ата минута Върджил Мисиджан пробва изненадващ удар, но без успей, а в 34-ата Феде Картабия с хубав изстрел от движение удвои преднината за гостите. До края на полувремето Мисиджан и Марселиньо пропуснаха да намалят резултата.

В 47-ата минута Светослав Дяков стреля силно, но защитник на гостите изчисти в последния момент. След почти час игра Едуардо Варгас центрира от корнер, Филип Сендерос надскочи всички и с глава се разписа за 3:0 за Валенсия.

Лудогорец опита натиск, но не успя да стигне до гол. В 79-ата минута Жоао Перейра и Жуниор Кишада се скараха, при което бразилският нападател удари с лакът футболиста на испанците и получи директен червен картон. До края на срещата "прилепите" на няколко пъти пропуснаха да направят успеха си още по-убедителен.

Реваншът между двата отбора в другата седмица на стадион "Местая" във Валенсия.

Лудогорец - Валенсия 0:3
0:1 Бараган (5)
0:2 Картабиа (33)
0:3 Сендерос (59)

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 4.Теро Мантула (62 - 11.Жуниор Кишада), 5.Александър Барт (46 - 55.Георги Терзиев), 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков, 8.Фабио Ешпиньо, 7.Михаил Александров, 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан, 9.Роман Безяк

Валенсия: 1.Диего Алвеш, 12.Жоао Перейра, 44.Филип Сендерос, 22.Жереми Матийо, 14.Хуан Бернат, 15.Хавио Фуего, 42.Сейду Кейта, 19.Антонио Бараган (65 - 8.Фегули), 17.Едуардо Варгас, 28.Феде Картабия (87 - .Жонас), 16.Пако Алкасер (56 - 5.Виктор Руис)

Показва коментари на Янко

+9

Валенсия прочете една лекция как се играе правилен и резултатен футбол , а за разградчани може да се каже , че късмета им обърна гръб , докато във всички други мачове беше с тях . Аз не си спомням досега да е имало случай български отбор да отстрани испански в ЕКТ . НЯМА КАКВО ДА СЕ ЛЪЖЕМ - има още да учим и дано има кой да направи нужните изводи ...

Юношите на Ботев изравниха в 90 минута, но допуснаха загуба в продължението
"Черно-бяла" гордост! Двама от Локо в младежкия национален отбор
Отлично представяне на грациите от пловдивския клуб "Диана" на международния турнир "Неврокоп"
Лудогорец пусна евтини билети за Локо, празнува с Борис Солтарийски шампионската титла