Локомотив остави Добруджа с пръст в устата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:49 / 12.03.2014Коментари (29)9571
Локомотив стига до класическа победа с 3:0 над Добруджа в първи 1/4-финал за Купата на България. По този начин "черно-белите" убиха желанието на добричани, които имаха намерението си да спечелят двубоя и да продължат на полуфиналите.

За двубоя на "Дружба" наставникът на "смърфовете" Александър Станков гласува доверие на Здравко Лазаров да поведе атаката на тима и ветеранът показа, че решението му далеч не е било случайно. В 31-ата минута капитанът на пловдивчани се възползва от грешка на вратаря на домакините Алекс Конов, елиминира двама съперници, преди с удар под плонжа на стража да открие резултата.

Преди това Крис Гади пропусна да вкара останал сам срещу Коконов, след като стреля неточно над гредата.

Добруджа имаше прекрасна възможност да изравни в 35-ата минута, но удар на играч в "жълто-зелено" бе избит с глава пред самата голлиния от Александър Тунчев.

Пловдивчани имаха още една добра възможност за гол до почивката, но Здравко Лазаров стреля неточно от фаул.

Нещата за Локомотив продължиха да се развиват в добра насока след почивката, когато след една прекрасна атака Крис Гади се откъсна зад отбраната на домакините и подаде към връхлитащия от втора позиция Аласан Н'Дайе, който на празна врата удвои.

Иван Цачев пропиля най-чистото положение за Добруджа след час игра. Юношата на Левски още с първото си докосване можеше да върне своя тим в играта, но ударът му не успя да затрудни опитния Йордан Господинов.

Минута по-късно отново пред Цачев се откри брилянта възможност, но изстрелът му от няколко метра бе спасен с крак от Господинов.

Пловдивчани пропуснаха да решат всичко в този мач в 65-ата минута, когато след чудесна контраатака "черно-белите" излязоха 4 срещу 1, но Здравко Лазаров се полакоми и реши сам да завърши атаката, при което сбърка с решението си и пропиля чист гол.

До края домакините имаха още една чудесна възможност за гол. След изпълнение от фаул се получи едно разбъркване в наказателното поле на "черно-белите", топката попадна в краката на Малинов, който стреля от дистанция, но Йордан Господинов улови сигурно.

Крис Гади сложи точка на спора четвърт час преди края. Французинът се подигра с бранителите на Добруджа и отблизо вкара за крайното 0:3 за Локомотив.