Локомотив размаза Пирин, Камбуров отново бележи
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:52 / 11.12.2013Коментари (137)16207
Локомотив разгроми с 6:0 като гост Пирин (Гоце Делчев) в среща от 22-ия кръг на "А" Група. Голмайсторът на "черно-белите" Мартин Камбуров не пропусна да се разпише и във вратата на невропкочани, отбелязвайки първото и последно попадение в Гоце Делчев. Другите голове бяха дело на Тижани Белаи, Крис Гади, Стелиос Илиадис и автогол на Любо Гуцев.

Възпитаниците на Александър Станков контролираха двубоя през цялото време и реално резултатът можеше да бъде и много по-изразителен.

Мартин Камбуров откри резултата на стадион "Градски" в 28-ата минута. Аймен Белаид с глава засече центриране на Здравко Лазаров, но топката срещна напречната греда, след което попадна в краката на Камбуров, който от 3-4 метра не бе проблем да е вкара на опразнената врата.

В 38-ата домакините бяха близо до възстановяването на резултата, но само класата на Йордан Господинов запази мрежата му суха.

Минути по-късно целия щаб на пловдивчани скочи от резервната скамейка за претенции за дузпа към рефера Атанас Димитров за нарушение в наказателното поле срещу Аймен Белаид, но съдията остана безмълвен и подмина ситуацията.

В самия край Крис Гади бе изведен очи в очи от Мартин Камбуров срещу вратаря, но халфът стреля покрай десния стълб.

След почивката на терена имаше само един отбор в лицето на Локомотив, който надигра тотално тима от Гоце Делчев и само в рамките на 5 минути реши изхода от мача.

Тижани Белаид удвои резултата в 51-ата минута, а малко след това Крис Гади се реваншира за пропуска в края на първата част и отблизо засече центриране на Здравко Лазаров за 3:0.

Въпреки комфортната преднина, пловдивчани не се смилиха над своя опонент и до края на срещата вкараха нови 3 гола във вратата на Абди Абдиков

Стелиос Илиадис направи резултата на 4:0 в 70-ата минута, а малко след това Любо Гуцев си вкара нелеп автогол.

Мартин Камбуров фиксира крайния резултат минута преди края, когато елегантно овладя една топка в наказателното поле и със силен шут разстреля Абдиков.

С победата Локо излезе на 3-та позиция с 41 точки, но с мач повече от градския си съперник Ботев, който утре приема Берое. Пирин ГД е на последното 14-то място с 9 пункта.