Локо победи Нефтохимик с 2:0 след нови два гола на Камбуров
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:06 / 30.11.2013Коментари (108)10651
С двата гола срещу Нефтохимик, Мартин Камбуров оглави голмайсторската листа с 12-те си попадения от началото на сезона
Локомотив постигна поредна победа в "А" група и намали изоставането си от 3-ия ЦСКА на една точка. За пореден път в герой за "смърфовете" се превърна Мартин Камбуров, който вкара и двете попадения за "черно-белите", при победата с 2:0 над Нефтохимик в мач от 19-ия кръг на "А" група.

В началните минути на мача футболистите на Локомотив пропуснаха няколко добри положение за гол, като най-близо до откриването на резултата бе Йордан Тодоров.

Все пак логичното се случи в 35-ата минута, когато Мартин Камбуров се възползва от разбъркване в наказателното поле и с удар под гредата откри резултата.

До края на полувремето домакините имаха още няколко положения, а през втората част ситуацията на терена не се промени. В 64-ата минута Мартин Камбуров сложи край на спора с втория си гол в двубоя. Нападателят бе изведен сам срещу Петър Денчев и не сгреши за крайното 2:0. Бургазлии имаха претенции за засада, такава обаче нямаше.

Преди гола Нефтохимик изпусна своя шанс след груба грешка на вратаря Йордан Господинов, който подари топката на Петър Димитров, но нападателят на "шейховете" не успя да се възползва и стреля отблизо право в падналия на земята страж на пловдивчани.

С тази победа Локомотив събра актив от 34 точки и вече е на точка от 4-ия ЦСКА. Нефтохимик е предпоследен 13-и с 12 пункта.

Локомотив - Нефтохимик 2:0
1:0 Камбуров 35'
2:0 Камбуров 64'

Локомотив: 12. Господинов, 87. Фераресо, 75. Белаид, 33. Тунчев, 22. Н'Диае, 28. Илиаидис (Костас), 7. Тодоров, 6. Крачунов (Гади), 20. Т. Белаид (Кики), 77. Лазаров, 11. Камбуров

Нефтохимик: 12. Денчев, 20. Иванов, 27. Сечков, 74. Патев, 81. Ив.Янев (Левтеров), 21. К.Янев (Димов), 22. Цонков, 8. Ангелов, 77. Манев (Манев), 88. П.Димитров, 18. Христов