Локо разпиля безидейна Славия и вече е пред Ботев
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:54 / 20.10.2013Коментари (118)14870
Локомотив спечели по категоричен начин срещу Славия с 3:1 в мач от 13-ия кръг на "А" група, игран на Лаута. "Смърфовете" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха. Така с успеха "черно-белите" успяха да изпреварят градския си съперник Ботев в класирането. С победата Локо събра актив от 25 точки, които го отреждат на 3-а позиция, докато Славия е 12-и с 11 пункта.

Двубоят започна кошмарно за гостите, които след само 5 минути игра останаха с човек по малко заради червен картон на Живко Желев. Централният бранител бе принуден да повали останалия сам срещу вратаря на "белите" Мартин Камбуров след нелепа грешка на Велков, а главния арбитър без да се замисля му показа директен червен картон. Зад топката застана Камбуров, който не сгреши и даде тон на голеадата на стадион "Локомотив".

Домакините се възползваха от численото превъзходство и натиснаха своя противник. Това даде резултат в 20-ата минута, когато след пробив на Диего Фераресо отляво, защитникът качи на главата коженото кълбо на Крис Гади и той с плонж е прати неспасяемо във вратата на Георги Петков

При този резултат се оттеглиха и двата тима на почивката. След нея двата тима си размениха по един бърз гол в рамките на 60 секунди. Първо Атанас Курдов намали след като беше оставен непокрит в наказателното поле и от метър на голлинията не сбърка.

Радостта на софиянци обаче бе за кратко и в ответната атака Аласан Н'Дайе вкара нов гол във вратата на гостуващия тим. Дефанзивния халф на "черно-белите" направи за смях отбраната на Славия и останал очи в очи с Петков го разстреля за крайното 3:1.

Локо - Славия 3:1
1:0 Камбуров 6'