Ботев завърши лагера в Австрия с реми
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:44 / 29.06.2013Коментари (140)14257
Отборите на Ботев и Адмира Вакер завършиха наравно 0:0 в контролна среща, играна на стадион "Тренгвалдер Арена".

Старши-треньорът на "жълто-черните" Станимир Стоилов реши да експериментира и избра доста променена единадесеторка в сравнение с последната контрола.

Двата тима започнаха равностойно двубоя след което "канарчетата" постепенно започнаха да налагат своя ритъм на игра.

Ботев беше много близо до откриване на резултата в средата на първата част, когато Луис Педро проби отдясно, нахлу в наказателното поле и центрира остро, топката рикошира и за малко да влети във вратата на Ишлер, който в последния момент протегна крак и я блокира.

След подновяването на играта Ботев направи една смяна, докато австрийския тим направи цели 9. Мъри реши да даде почивка на Борис Галчев и да го запази за мача срещу Астана, а на негово място пусна Станислав Костов.

Ромарио можеше да донесе победата на Ботев. Нападателят успя да се отскубне от защитата на Адмира и влезе в наказателното поле, след което шутира силно, но вратарят успя да избие топката.

С този мач завърши и лагера на Ботев в Австрия. От него "жълто-черните" успяха да запишат 3 равенства и 1 победа. Следващият мач на "канарчетата" е от първия предварителен кръг от Лига Европа срещу тима на Астана. Двубоят е носречен за 4 юли (четвъртък) от 16,00 в Казахстан.

Ботев - Адмира Вакер 0:0

Състав на Ботев: Стаховяк, Артур, Минев, Джинич, Дяков, Иршак, Галчев, Вандер, Анисе, Луис Педро, Огнянов (Костов, Христов, Васев, Павлов, Спрокел, Грънчаров, Ромарио, Терзиев, Казаков)

Снимките ни изпрати наш читател, който заяви, че е локомотивец, но преди всичко е пловдивчанин.