Бразилец блести при победа на Локомотив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:46 / 28.06.2013Коментари (61)12887
Локомотив разгроми с 3:1 Пирин (Гоце Делчев) в контролна среща, играна на терена на комплекс "Пири" в Банско.

Силен мач с екипа на Локо записа Габриел до Кармо, който кара проби с тима на пловдивчани. Игралият за последно в гръцкия Астерас Триполис нападател се отчете с две попадения срещи пиринци.

Срещата за "черно-белите" пропусна новото попълнение Руслан Куанг, който се контузи на сутрешната тренировка.

Завърналият се в Локомотив Здравко Лазаров даде начало на головата фиеста в Банско. Ветеранът получи пас от Мартин Камбуров в наказателното поле и от точката на изпълнение на дузпата не сгреши за 1:0.

Пирин обаче бързо се върна в мача и само две минути по-късно възстановиха равенството. Точен за "неврокопчани" беше бившия играч на Локо Любомир Витанов. Полузащитникът се разписа от дузпа, след нарушение на Йордан Господинов срещу Веселин Марчев.

След само 10 минути игра Локомотив отново излезе напред в резултата. Точен за "смърфовете" този път бе Габриел До Кармо. Кариоката получи пас в пеналтерията на Пирин, преодоля защитник и с прецизен шут не остави шанс на Абди Абдиков. Само няколко минути по-късно бразилеца се контузи и се наложи лекаря на Локомотив Константин Павлов да влиза на терена, но контузията не се оказа сериозна и той продължи срещата.

В края на полувремето Кармо вкара втория си гол. Нападателят бе изведен на стрелкова позиция от Мартин Камбурав и не сбърка за 3:1.

След почивката двата тима свалиха оборотите, с оглед показаната игра през първата част. Головите положения пред двете врати липсваха, а двата отбора така и не можаха да си разминат по някой друг гол.

Така Локомотив успя да запише първа победа в контролите през лятото. В първата проверка "черно-белите" завършиха наравно 0:0 срещу македонския Хоризонт (Турново).

Локо - Пирин 3:1
1:0 Лазаров (3)
1:1 Марчев-д (5)
2:1 Кармо (16)
3:1 Кармо (45)

Локо: Господинов, Тодоров, Чилибрик, Кавдански, Иветич, Ндайе, В. Георгиев, Абушев, Лазаров, Камбуров, Кармо (Колев, Кики, Запрянов, Ас. Георгиев, Стефанов, Стамов, Тимонов, Николов, Тунчев)

Пирин ГД: Абдиков, Лапандов, Пиргов, Гуцев, Киров, Витанов, Николов, Панайтов, В. Марчев, Близнаков (Ил. Марчев, Юсев, Петров, Шерев, Каратанчев, Хазуров )