Силно начало за Ботев в Австрия, "канарчетата" победиха с 2:1 Ружомберок
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:57 / 19.06.2013Коментари (52)8845
Отборът на Ботев стартира с победа лагера в Австрия. Възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с 2:1 над Ружомберок, в контролна среща играна във Фьозендорф. Точни за "канарчетата" бяха Ромарио (6) и Вандер Виейра (21). Почетното попадение за Ружемборок реализира Павамба в края на мача.

Срещата започна с надмощие на "жълто-черните", които още в самото начало се настаниха в половината на словашкия тим и само след 6 минути игра те вече водеха в резултата. Тодор Неделев получи отличен пас по десния фланг, навлезе в наказателното поле и с успоредно подаване намери Ромарио, който без проблеми вкара на празна врата.

Четвърт час по-късно Ботев вкара нов гол във вратата на Ружомберок. Негов автор бе Вандер Виейра. Бразилецът засече от воле топка от границата на наказателното поле и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Пловдивчани можеха да направят резултата и по изразителен до почивката, но Станислав Костов се отчете с два пропуска. Първо нападателят пропусна да се разпише с глава от 5-6 метра, а при втория опит след грешка на Коничек, той не можа да вкара коженото кълбо на празна врата.

През втората част темпото на игра леко спадна, след смените извършени от Станимир Стоилов. Все пак Ботев създаде няколко добри атаки, като най-близо до гол бе Луис Педро. Холандецът успя да се отскубне на два пъти от защитата на Ружемборок, но завършващият му удар бе неточен.

В края на мача Ружемборок все пак стигна до почетно попадение. След центриране от фаул Павамба изкочи зад защитата на "жълто-черните" и отблизо фиксира крайното 2:1.

Следващата проверка на Ботев е на 22 юни, събота, срещу тима на Кубан.

Ботев - Ружемборок 2:1
1:0 Ромарио (6)
2:0 Вандер (21)
2:1 Павамба (88)

Стартовият състав на Ботев: Адам Стаховяк, Костадин Дяков, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Борис Галчев, Мариян Огнянов, Тодор Неделев, Ромарио Кортзорг, Вандер Виейра, Станислав Костов.

След почивката в игра се появиха: Томаш Иршак, Луис Педро, Радослав Терзиев, Йордан Христов, Николай Павлов, Божидар Васев, Серкан Юсеин, Християн Казаков, Росен Андонов