Ботев не се предава, диша във врата на ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:21 / 18.05.2013Коментари (154)18986
Отборът на Ботев Пловдив разгроми с 5:0 като домакин Ботев (Враца) в мач от 28-ия кръг на А група. "Канарчетата" диктуваха ритъма на игра от първата до последната минута и логично поведоха с гол на Иван Цветков от дузпа в 16-ата минута, изработена от самия него. Капитанът бе изведен сам срещу Христо Митов от Мариян Огнянов, след което го преодоля, а стражът на врачани го събори и главният рефер логично му показа червен картон.

След като останаха с човек повече на терена "жълто-черните" започнаха да играят по освободено и се забавляваха на терена.

В 37-ата минута Иван Цветков вкара втория си гол в срещата. Нападателят бе намерен с брилянтен пас от Бобан Грънчаров в малкия пеналт и за Цветков не бе проблем да го преодолея.

В края на първата част Ботев направи резултата класически на Колежа. И този гол на домакините беше изработен от интелекта и класата на Иван Цветков. Капитанът изведе Мариян Огнянов на стрелкова позиция и той с премерен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Чавдаров.

През втората част домакините започнаха да играят за публиката на стадион "Христо Ботев" и вкараха нови два гола във вратата на застрашения за изпадане във втория ешелон тим.

Борислав Галчев покачи на 4:0. Полузащитникът получи добър извеждаш пас от влезлия като резерва 17-годишен юноша Серкант Юсеин и за него не бе проблем на празна врата да се разпише. Крайното 5:0 фиксира резервата Станислав Костов в края на срещата.

С тази победа Ботев се изравни зад третия ЦСКА, но "червените" са с мач по-малко.

Ботев Пловдив - Ботев (Враца) 5:0
16' 1:0 Цветков
37' 2:0 Цветков
44' 3:0 Огнянов
70' 4:0 Галчев
87' 5:0 Костов

Ботев Пловдив: 1. Стаховяк, 15. Перейра, 83. Спрокел, 5. Грънчаров, 26. Енрике, 11. Й. Христов, 71. Галчев (Павлов), 7. Огнянов (Костов), 8. Неделев, 9. Луис Педро (Юсеин), 19. Цветков (к);

Ботев (Враца): 1. Митов (к), 2. Маркети (Чавдаров), 12. Савич, 6. Найденов, 3. Жайро, 14. Николов, 11. Якимов, 23. Велев, 15. Рангелов (Ангелов), 19. Н. Христов, 16. Тонев (Коконов);