Ботев с пестелива победа срещу Миньор
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:51 / 13.05.2013Коментари (136)17627
Отборът на Ботев се наложи с 2:0 над Миньор Перник в мач от 27-ия кръг на NEWS7 футболно първенство. Пловдивчани, които играха днес с резервния си "синьо-бял" екип тотално доминираха над своя опонент, но без да се напъват и дават зор пожалиха "чуковете", и им вкараха само два гола.

Двубоят на стадион "Българска армия" бе изгледан от старши-треньорът на ЦСКА Милен Радуканов, неговият помощник Росен Кирилов, както и част от шефовете на "армейците".

В герой за Ботев се превърна Иван Цветков, който реализира и двете попадение за своя тим. Капитанът се разписа и в двете полувреме, възползвайки се от подавания на Тодор Неделев.

Първи минути с екипа на Ботев записа и юношата на "канарчетата" Серкант Юсеин, който се появи в игра в края на мача заменяйки Тодор Неделев

В добавеното време от рефера Атанас Димитров, Томаш Иршак си изпроси втори жълт картон в мача, съответно и червен. Така полузащитникът на "канарчетата" ще пропусне домакинството на тима срещу Ботев (Враца).

С победата днес Ботев се доближи на 3 точки зад третият ЦСКА, който в следващият кръг има тежко гостуване на Берое в Стара Загора, а пловдивчани са домакини та борещия се със зъби и нокти тим на Ботев (Враца).

Миньор Пк - Ботев 0:1
0:1 Иван Цветков 31'
0:2 Иван Цветков 85'

Миньор Пк: 22. Пейков, 3. Олегов, 7. Александров, 8. Йорданов (Евгениев), 10. Т. Павлов, 14. Цветков (к), 15. Окечукво, 19. Петров (Димитров), 20. Стоянов, 89. Станчев, 17. Софрониев;

Ботев: 1. Стаховяк, 26. Енрике, 5. Грънчаров, 83. Спрокел, 11. Христов, 7. Огнянов (Н. Павлов), 16. Иршак, 71. Галчев, 8. Неделев (Юсеин), 9. Луис Педро (Костов), 19. Цветков (к);