Ботев завърши лагера си в Кипър с победа, Луис Педро с първи гол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:21 / 14.02.2013Коментари (155)16415
© botevplovdiv.bg
Отборът на Ботев Пловдив победи с 3:2 Ростов в последната си контрола от лагера в Кипър. Срещата, която се игра в Ларнака пропуснаха Костадин Дяков и Лазар Марин заради контузии.

Луис Педро даде аванс на "канарчетата" още в 6-ата минута, след като нахлу отдясно в наказателното поле и с диагонален удар откри за 1:0. Това бе първи гол за Педро с "жълто-черния" екип.

В 15-ата минута Станислав Костов пропусна да удвои след като остана сам срещу Плетикоса.

Руснаците възстановиха равенството в 37-ата минута чрез Гацкан. Играчът на Ростов се възползва от грешка на Стаховяк от корнер и на полупразна врата не сгреши.

В края на първата част Борис Галчев пробва силен удар от границата на наказателното поле, но Плетикоса показа класа и спаси.

Второто полувреме започна лошо за полвдивчани, след като Споркел задържа в наказателното поле противников състезател и рефера отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът на Ростов Кириченко, който не сбърка и даде преднина на своя тим. Секунди по-късно Кириченко вкара нов гол във вратата на "жълто-черните", но той бе отменен заради засада.

Шести минути по-късно Иван Цветков бе съборен в наказателното поле на руснаците и спечели дузпа. Вандер застана зад топката и не остави шансове на резервния страж на Ростов Черник за 2:2.

Крайното 3:2 бе оформено от резервата Николай Павлов, който се възползва от перфектен пас в наказателното поле и стреля, вратарят спаси, но топката се удари в тялото на защитник в синьо и влезе във вратата.

Ботев Пд - Ростов 3:2
1:0 Педро( 6)
1:1 Гацкан (37)
1:2 Кириченко (48-д)
2:2 Вандер (54-д)
3:2 Павлов

Ботев Пд: 1.Адам, 20. Перейра, 83.Спрокел, 5. Грънчаров (82-Караславов), 14.Минев (82-Артур), 71.Галчев, 16.Иршак (68-Огнянов), 90. Луис Педро (60-Неделев), 10. Вандер (77-Павлов), 18.Костов (58-Христов), 19.Цветков (73-Бамого)

Ростов: 1. Стипе Плетикоса(46-12. Черник), 22. Иванов, 87. Стариков, 55. Ксуло, 5. Дяков, 7. Колишев, 29. Курбанов, 84. Гацкан, 10.Кириченко, 21.Велинтон, 6. Моргасов