Ботев Пд затвърди третото място след бой над Локо Сф в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:51 / 06.10.2012Коментари (123)26523
Ботев Пд победи с 2:0 гостуващия Локомотив Сф в мач от 8-ия кръг на "А" група и по този начин си затвърди третото място в родното ни първенство. В герой за "канарчетата" се превърна Тодор Неделев, който реализира и двете попадения за домакините.

Мачът на стадион "Христо Ботев" започна с натиск на домакините, които на няколко пъти застрашиха вратата през първата част на Галев, но така и не можаха да го преодолеят. Най-чистото положение за столичани до почивката се отвори пред капитанът Кристиян Добрев, който удари греда след центриране от корнер.

Втората част започна идентично като през първата с натиск от страна на домакините, който и даде резултат в 52-ата минута, когато след чудесно изпълнен пряк свободен удар на Тодор Неделев Ботев Пд поведе в резултата.

Четвърт час по-късно Неделев вкара втория си гол в мача. Младата надежда на българския футбол порази стража на гостите Галев с много красив и плътен удар от около 15 метра в левия ъгъл.

Така с тази победа тимът на Ботев Пд се откъсна с 2 точки преднина от четвъртия Литекс, който вчера загуби с 1:2 от Левски.

Ботев Пд - Локомотив Сф 2:0
1:0 Неделев 52'
2:0 Неделев 66'

Ботев Пд: Шеткус, Христов, Грънчаров, Енрике, Рахов, Иршак, Паласуелос, Неделев (70' Огнянов), К. Дяков (46' Вандер), Цветков, Костов (83' Атанасов);

Локомотив Сф: Галев, Върбанов, Бранеков, Велков, Добрев (к), М. Димитров, Велев (57' Илиев), Телкийски, Петров (68' Павлов), Пеев (82' Стоев), Христов;