Ботев измъкна точка на негостоприемния стадион "Тича"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:57 / 15.09.2012Коментари (114)23727
Отборът на Ботев Пд измъкна точка от негостоприемния стадион "Тича", завършвайки 0:0 срещу Черно море в мач от 5-ия кръг на "А" група. Още с началото на съдийския сигнал на рефера Георги Йорданов двата тима се вкопчиха в здрава битка и си размениха по няколко опасни положения.

Най-близо до гола бе голмайсторът на "жълто-черните" Иван Цветков, който остана в изгодна позиция, но не успя да преодолее стража Китанов.

В 40-ата минута Георги Илиев изведе Паломино сам срещу Шеткус, но вратарят изби топката от краката му със самоотвержен шпагат. В самия край на първата част "моряците" имаха нова възможност да вкарат гол чрез Миро Манолов, но стража не можа да намери учертенията на врата, след центриране на Александър Александров.

Втората част започна идентично като през първата със здрава битка в центъра на терена. В 70-ата минута "канарчетата" поведоха в резултата с гол на Мариян Огнянов, но рефера отмени попадението заради засада. Малко по-късно звездата на пловдивчани Вандер Виейра се откъсна от отбраната на домакините и стреля, но ударът му мина над напречната греда на вратата на Китанов.

Четвърт час преди след едно разбъркване пред наказателното поле на гостите Сашо Александров можеше да вкара, но ударът чу бе блокиран от Артур Енрике.

Така с този точка Ботев Пд успя да запази място в топ 3, като събра актив от 10 точки. Черно море се изкачи на 10-а позиция с 5 точки.

Черно море - Ботев Пд 0:0

Черно море: Китанов, Дечев, Атанасов, Димитров (72' Янев), Ал. Александров, Камазола (58' Д. Атанасов), С. Александров, Илиев (к), Божилов (46' Попов) , Манолов, Паломино;

Ботев Пд: Шеткус, Христов, Грънчаров, Рахов, Енрике, Паласуелос, Иршак, Цветков (к), Вандер (89' Костов) , П. Атанасов (46' Дяков), Огнянов (77' Неделев) ;