Спортните новини: Днес (0) | Вчера (25)
Ботев взе дербито на Пловдив при юношите до 17 години
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:35 / 13.08.2011Коментари (49)7970
Ботев спечели с 2:0 дербито срещу Локомотив, в мач от 2-ия кръг на Елитната Юношеска Група до 17 години. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив, пред около 200 души.

"Канарчетата" тръгнаха по уверено в срещата и успяха още в самото начало да застрашат на няколко пъти вратата на Локомонив, на стража на "черно белите" Гешев се намеси блестящо и успя да отрази 100% сигурни положения. В 35-ата Ботев излена напред в резултата. Иван Аднреев отправи много опасен удар от границата на наказателното поле, но той бе избит отново от пазелият блестящо в тази среща Гешев, но при добавката Васил Петров мушна коженото кълбо за 1:0. Така и се запази резултата до почивката.

След подновяването на играта "жълто черните" вкараха втори гол. Дойчин Петров нахлу от ляво, след което центрира и футболист на Локомотив си вкара нелеп автогол. След втория гол домакините свалиха темпото на игра и позволиха на съперника да контролира повече темпото на игра.

Локомотив създаде няколко  опасни положения, но не успя да ги реализира. Едно от най-опасните бе в 65-ата минута, когато нападателят на "черно белите" отправи много опасен удар от около 20 метра, но то бе избит блестящо от стража на "канарчетата".