Локомотив завърши 2:2 с Пирин пред погледа на Матеус
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:50 / 07.05.2011Коментари (106)14202
Локомотив завърши 2:2 с борещия се за оцеляване тим на Пирин, на стадион "Локомотив" в Пловдив, пред погледа на националния селекционер на България Лотар Матеус.

Двубоят започна с натиск от страна на Локо и още във втората минута нападателят Базил дьо Карвальо се отскубна зад защитата на Пирин, излезе сам срещу вратаря на гостите Веселин Галев, но ударът му срещна страничната греда и излезе в аут.

В 20-ата минута Христо Златински отправи много хубав удар от границата на наказателното поле, но вратаря на "орлетата" се намеси блестящо и успя да предотврати удара.

В 40-ата минута Сержиньо бе много близо до гола, бразилеца проби отляво след което отправи много силен удар, но топката срещна левия страничен стълб.

В даденото от съдията продължение Пирин откри резултата. Халфът Антон Костадинов се пребори за една първа топка с Джереми Родригес след което е спечели и подаде в наказателното поле към Димитър Илиев, който откри резултата.

В началото на второто полувреме Пирин достигна до втори гол. Бившият играч на "смърфовете" Димитър Илиев изведе по-страхотен начин Иван Цветков очи в очи със стража на Локомотив Тодор Тодоров, след което го финтира и вкара.

След гола футболистите на Локо се втурнаха в предни позиции. В 60-ата минута след едно центриране по-фланга, Юнес Бенжелюн надскочи отбраната на Пирин, стреля с глава, топката се отклони в гредата и влезе в мрежата за 1:2.

Четвърт час преди края на срещата Локомотив беше много близо до изравняването, но зашитник на Пирин изчисти топката от голлинията, след удар на Златински.

В 70-ата минута Локо възстанови равенството. Христо Златински отправи удар към вратата на Пирин, топката се удари в ръката на играч на "орлетата" и главния съдия отсъди непряк свободен удар в полза на "черно-белите" в наказателното поле. Габор Ерош стреля и вкара за 2:2.

След това равенство Локомотив запази четвъртата позиция с актив от 43 точки и изостава с една точка от адашите си от София, но и с мач повече.