Ботев сложи четворка на Левски Карлово
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:03 / 06.03.2011Коментари (46)20335
Ботев се наложи с лекота над Левски Карлово с 4:0 в първия си мач от Югоизточната В група, у дома.

Домакините започнаха много вихрено двубоя и още в 5-ата минута Атанас Курдов имаше изгодно положение за реализиране на гол, след чудесно центриране от дясно на Емил Аргиров.

"Канарчетата" изцяло доминираха над своя опонент. В 17-ата минута след центриране от ъглов удар на Байрев, Аргиров засече с глава, но топката срещна горния стълб на вратата.

В 25-ата минута падна и първият гол в мач. Най-дейния футболист на "канарчетата" през първите минути Емил Аргиров центрира по прекрасен начин от дясно и Атанас Курдов засече с глава за 1:0.

Три минути след гола Ботев може да удвои резултата, след една чудесна контраатака от дясно на Атанас Курдов, но защитник от гостите се намеси и изби топката в корнер.

До края на първата част "канарчетата" изцяло пресираха своя съперник, но само малшанса ги лишиха от гол.

През втората част Ботев започна още от първата секунда да пресира своя опонент.

В 55-ата минута падна и втория гол в мача, негов автор бе отново Атанас Курдов. Нападателят се освободи от защитник на гостите излезе сам срещу вратаря и хладнокръвно отбеляза за 2:0.

Четири минути по-късно Ботев можеше да направи резултата класически. Николай Манчев и Атанас Курдов направиха едно двойно разиграване, но ударът на Курдов "облиза" страничната греда.

В 60-ата минута влезлия като резерва бивш играч на ЦСКА Йордан Минев се озова сам срещу вратаря на гостите, но ударът му мина над напречната греда.

В 70-ата минута Ботев направи резултата класически. След центриране на ъглов удар Ангел Рахов се оказа най-съобразителен в пеналта и вкара за 3:0.

Само две минути бяха необходими на "канарчетата" да вкарат и четвърти гол. Ангел Рахов пресече един пас от играч на гостите, изведе сам срещу вратаря Димитар Байрев и той оформи крайното 4:0.

До края на мача Ботев тотално превъзхождаше своя съперник, но пропуски на Атанас Курдов и Георги Стефанов лишиха "канарчетата" от пети гол.