Спортните новини: Днес (15) | Вчера (21)
Отново мъжки баскет в Пловдив - Академик с втора победа в първенството
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:59 / 31.10.2010Коментари (4)1819
След 6 години отсъствие от баскетболната карта на България, Пловдив отново видя мъжки баскетбол. Днес възроденият Академик изигра първото си домакинство пред пълна зала. Пловдивчани победиха с категоричното 77:51 съперника си Видабаскет (Видин). След силна първа част и по-равностойна втора, Академик водеше с 13 точки. В третата четвърт обаче те разбиха съперника и дръпнаха с още 14, като си осигуриха победата доста преди края на срещата. В последната четвърт младите пловдивчани намалиха оборотите и дори позволиха на Видабаскет да намали разликата с една точка. Най-резултатен за пловдивчани бе Мартин Хорозов - 27 точки, той спечели и най-много борби - 19. Със 7 асистенции се отчете Асен Николов. С тази победа Академик е на върха в класирането в "А" група, заедно с Черно Море(до 18 години) и НСА, които имат по 2 победи. В следващия кръг Академик гостува на Берое в Стара Загора. Следващото домакинство е на 14 ноември от 17 часа срещу Чавдар Троян.