Перфектен Здравко Лазаров отнесе Монтана
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:50 / 12.09.2010Коментари (89)12347
Локомотив Пловдив разгроми съвсем заслужено с 4:0 Монтана в мач от 6-ия кръг на "А" група, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Смърфовете" не оставиха никакви шансове на съперника, който направи 3-4 смислени атаки през целия мач, като опасностите бяха предотвратени сигурно от Флориан Лучини. С няколко класи над всички в този двубой бе Здравко Лазаров, който заби три гола и на практика сам реши изхода от срещата. Още едно попадение добави и Габор Ерош, а два гола на Базил дьо Карвальо и един на Драги Коцев бяха отменени поради съмнителни засади.

Срещата започна сравнително равностойно, като още в първите минути Монтана създадоха една от малкото си опасни атаки към вратата на Локо. След грешка в защитата Атанас Чипилов излезе сам срещу Лучини, но стражът на "смърфовете" спаси. В следващите минути домакините опитаха няколко опасни атаки, но не успяха да създадат реални голови опасности. Единствено Драги Коцев успя да вкара гол с красива странична ножица, но попадението бе отменено поради засада.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Здравко Лазаров нахлу диагоналн
о в наказателното поле на гостите и бе фаулиран, а съдията не се поколеба да свири дузпа. С красиво изпълнение "Паненка" Лазаров излъга вратаря за 1:0. Голът сякаш поуспокои страстите, след като при 0:0 Локо атакуваха агресивно, а футболистите на Монтана при всяко падане лежаха дълго по терена.

В 30-ата минута пред Юнес Бенжелюн се откри възможност да вкара гол. Той изскочи сам срещу вратаря, но с глава би в аут.  В 38-ата минута все пак падна и гол на успокоението за 2:0. Автор отново бе Здравко Лазаров, който бе най-съборазителен след корнер, като промуши топката през няколко защитника и вратаря на Монтана.

След почивката гостите не показаха, че могат по някакъв начин да се върнат в мача. Съвсем очаквано падна и трети гол. Отново се разписа Здравко Лазаров, оформяйки своя хеттрик за 3:0. В 70-ата и 71-ата минута Базил дьо Карвальо вкара две попадения с глава, но и двата гола бяха отменени поради засади. 10-ина минути по-късно все пак бе зачетен четвърти гол. Негов автор бе Габор Ерош, вкарвайки с красиво воле от наказателното поле. В края пропуск сам срещу вратаря направи и Драги Коцев.