Димитър Илиев пропусна дузпа и Локомотив рухна на "Тича"
Автор: Стойчо Генов 22:10 / 17.04.2023Коментари (26)5456
©
Локомотив (Пловдив) загуби от Черно море (Варна) с 1:2 в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Директният сблъсък за място в Топ 6 се игра на стадион “Тича" в морската ни столица.

Васил Панайотов (31) и Живко Атанасов (72) отбелязаха за домакините, а Джовани (36) бе точен за пловдивчани. В края на първото полувреме капитанът на Локомотив Димитър Илиев пропусна дузпа.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Томаш прекъснаха успешната си серия от 5 поредни двубоя без загуба. Пловдивчани останаха на шесто място във временното класиране с 43 точки, а варненци са четвърти с 45 точки, колкото има и отборът на Левски. Победата пък бе първа за Черно море над "смърфовете" за последните 7 шампионатни мача между двата отбора.

Варненци започнаха срещата по-агресивно, но първата по-сериозна опасност бе пред тяхната врата. В 11-ата минута след центриране на корнер Матеус засече с глава, но вратарят Иван Дюлгеров спаси.

Малко след това Едгар Пачеко опита бомбен шут от воле от почти 20 метра, при който вратарят на "смърфовете" Динко Хоркаш атрактивно изби в корнер.

В 31-ата минута натискът на Черно море даде резултат. Едгар Пачеко получи пас на левия фланг и центрира в пеналта. Там капитанът Васил Панайотов изпревари Милош Петрович и засече с глава в мрежата - 1:0.

Пет минути по-късно Локомотив изравни резултата. Димитър Илиев подаде към Матуес, който изведе сънародника си Джовани сам срещу Дюлгеров. Халфът с премерен шут с левия крак насочи топката покрай вратаря за 1:1.

В последната минута на първата част Стефан Велев фаулира в наказателното поле Димитър Илиев. Съдията Георги Давидов подмина ситуацията, но малко по-късно бе извикан от VAR да я преразгледа, след което отсъди дузпа. Капитанът на Локомотив насочи топката към левия ъгъл на вратаря, но с блестяща реакция Дюлгеров изби в корнер.

Малко след почивката Атанас Илиев отправи силен удар с левия крак, но Динко Хоркаш за пореден път спаси отбора си и изби в корнер.

В 62-ата минута Стефан Велев фаулира Ерик Сорга, а топката попадна в Алекс Фернандес. Той отправи силен шут с левия крак от дъгата пред наказателното поле и я прати в левия ъгъл на Динко Хоркаш. Георги Давидов бе на един метър от ситуацията, но не реагира. За втори път той бе привикан от VAR арбитрите и след като сам преразгледа ситуацията, отмени попадението и отсъди фаул за черно-белите.

"Моряците" продължиха да натискат съперника си и логично поведоха в резултата в 72-ата минута. След центриране от корнер Стефан Велев отклони топката с глава, а Живко Атанасов също с глава я вкара почти празна врата за 2:1.

През цялото второ полувреме локомотивци не сътвориха нито една опасна ситуация пред вратата на Иван Дюлгеров.

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов (79- Мартин Дичев), Васил ПанайотовСтефан Велев, Едгар Пачеко (90+2- Николай Златев), Алекс Фернандес (90+2- Велислав Василев), Мазир Сула (79- Даниел Димов), Атанас Илиев.

Локо (Пд)Динко ХоркашТодор Павлов (74- Георги Каракашев), Милош Петрович, Мартин Паскалев, Петър Витанов, Пиер Зебли (46- Христо Иванов), Йосип Томашевич (84- Денислав Александров), Матеус, ДжованиДимитър Илиев (74- Бабакар Дион), Ерик Сорга (84- Ивайло Димитров).