Гол в 16-ата секунда и Карагарен доведоха до 10-а загуба на Ботев извън "Коматево"
Автор: Стойчо Генов 21:54 / 10.04.2023Коментари (15)5463
©
Отборът на Ботев (Пд) загуби гостуването си на ЦСКА 1948 с 1:2 в последен мач от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадиона в Бистрица.

Светослав Диков (1) и Бирсент Карагарен (44) се разписаха за домакините, а Абдулайе Траоре (90+2) бе точен за "канарите".

По този начин възпитаниците на треньора Бруно Балтазар продължиха негативната си серия и вече в 3 поредни мача нямат победа. Те останаха на 10-о място във временното класиране с 27 точки, а това бе 10-ото им поражение на чужд терен от началото на сезона (общо 14 във всички шампионатни срещи). ЦСКА 1948 запази третата си позиция, но има вече 51 точки.

Срещата започна ужасно за ботевистите, които получиха гол още в 16-ата секунда. Веднага след изпълнението на началния удар Стив Фуртадо изведе Светослав Диков в чиста позиция. Нападателят надбяга Роберто Пунчец, а след това финтира вратаря Ханкич и прати топката в мрежата. В ситуацията Николай Минков не успя да се изтегли навреме и покриваше засадата с 1 метър.

Четвърт час по-късно след центриране от корнер Светослав Диков засече с глава, но топката срещна напречната греда.

В самия край на първото полувреме ЦСКА 1948 удвои преднината си. Стив Фуртадо подаде към Георги Русев, който шутира силно от границата на наказателното поле. Ханкич изби, но при добавката Бирсент Карагарен бе безомпромисен с десния крак - 2:0. Това бе първи гол за бившия футболист на Локомотив Пловдив с екипа на ЦСКА 1948.

Едва в 60-ата минута жълто-черните отправиха първия си точен удар в мача. Негов автор бе Антоан Бароан, но Даниел Наумов спаси. Малко след това влезлият на смяна Абдулайе Траоре също опита мощен шут, но вратарят на "армейците" отново се намеси отлично.

В добавеното време след грешка на Ханкич халфът Ивайло Чочев направи фрапантен пропуск за домакините. При ответната атака Абдулайе Траоре вкара за 2:1 с прецизен шут с десния крак от дъгата пред наказателното поле. Жълто-черните имаха дори последен шанс, отново чрез Траоре, но младият нападател не успя да уцели вратата.