Пестелив Локомотив подходи несериозно към мача в Дупница
Автор: Стойчо Генов 14:23 / 27.11.2022Коментари (8)5303
©
Отборът на Локомотив Пловдив демонстрира пестелива игра и се класира доста трудно за осминафиналите на турнира за Купата на България. Това стана факт, след като черно-белите победиха третодивизионния Марек (Дупница) с 1:0 като гости.

Двубоят се игра на стадион "Бончук", а попадението за пловдивчани бе дело на Петър Витанов (45+2).

Така в следващия етап възпитаниците на треньора Александър Томаш ще гостуват на Черно море, който днес победи Литекс с 2:0 в Ловеч. Двубоят по програма е на 3 декември (събота) от 15.00 часа във Варна.

Локомотивци подходиха несериозно към срещата в Дупница и цяло първо полувреме нямаха положение пред противниковата врата. Те създадоха такова дълбоко в добавеното време, когато при първия си точен удар успяха да открият резултата.

Джовани опита удар, но се получи балонно подаване към Бабакар Дион. Той върна с глава към Петър Витанов и халфът с премерен удар насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Преди това домакините от Марек имаха шанс в 11-ата минута. При центриране към далечна греда Иван Калайджийски изскочи зад гърба на Матеус и засече с глава, но Динко Хоркаш улови топката.

През второто полувреме локомотивци леко вдигнаха оборотите, но опасни удари на Бирсент Карагарен, Преслав Боруков и Джовани не намериха целта. В последните 10-ина минути пък играчите на Марек се хвърлиха на щурм и стигнаха до няколко суматохи в наказателното поле на черно-белите, но също не успяха да пратят топката в мрежата.