Академик Пловдив бе на крачка от знаменит обрат, но остава без победа от началото на сезона

08:44 / 25.10.2022
1230
Академик Пловдив беше на крачка от знаменит обрат срещу Ямбол, но в крайна сметка загуби гостуването си в зала "Диана" с 87:83 в двубой от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига. Така възпитаниците на треньора Йордан Янков остават без успех от началото на сезона с 3 загуби от 3 мача.

Първата четвърт Ямбол се наложи с 27:11, а втората завърши при 23:22 за домакините.

Академик направи страхотен финален щурм и реализира 50 точки през второто полувреме. Третата четвърт беше спечелена с 20:15, а четвъртата четвърт завърши при 30:22 за пловдивчани, които стигнаха само до точка разлика от своя опонент при 84:83, но мачът завърши при 87:83.

Най-резултатен за пловдивчани стана Васил Бачев с 26 точки, Тони Гуджино добави 20, а с 10 се отчете Томислав Минков.

За Ямбол най-резултатен станаха Георги Герганов и Декуан Морис с по 26 точки.

Академик продължава с гостуванията и на 29 октомври тимът ще играе във Варна срещу Черно море Тича.