Никаква промяна и без Валентич! Ботев отново с отчайващо слаба игра!
Автор: Стойчо Генов 20:29 / 31.07.2022Коментари (32)9990
© ПФК Ботев
Ботев (Пловдив) отново не успя да запише първи точки в първенството през новия сезон. Жълто-черните демонстрираха отчайващо слаба продукция и загубиха от Локомотив (София) с 0:2 като гости в мач от 4-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Димитър Митков (50) и Илия Димитров (84) се разписаха за домакините, а повече от час Ботев игра с човек по-малко заради директен червен картон на Етоо.

Официален дебют начело на "канарите" записа наставникът на втория отбор Артур Ованисян, който замени Азрудин Валентич, "преназначен" като стратегически съветник на собственика на клуба Антон Зингаревич.

Така ботевистите останаха закотвени на последното място във временното класиране и са единственият тим в елита без спечелена точка.

Първият точен удар в двубоя бе за гостите в 22-ата минута. Дилан Мертенс напредна през центъра, стигна до дъгата пред наказателното поле и стреля силно, но вратарят Александър Любенов изби в корнер.

Пет минути по-късно трябваше да се намесва VAR заради груб фаул на Етоо, който влезе много остро в краката на Димитър Митков. Реферът Станимир Тренчев вдигна директен червен картон на Етоо, който между другото, имаше вече един жълт картон за груба игра.

В 40-ата минута Мохамед Брахими прати топката в мрежата. Голът обаче бе отменен, тъй като при центрирането от фаул трима футболисти на Ботев бяха в засада.

Пет минути след почивката Локомотив София откри резултата. Мики Орачев бе изведен по левия фланг, напредна с няколко крачки и центрира остро към малкия пеналт, където Димитър Митков засече с крак за 1:0.

След това "железничарите" имаха още две възможности за гол, но ги пропиляха чрез Франса. Веднъж и реферът пожали Николай Минков, като му спести втори жълт картон.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Локомотив София реши мача с втори гол. Селсо Рапосо проби по дясното крило и подаде към Илия Димитров, който изпревари твърде бавния Роберто Пунчец и засече с крак за 2:0.

Хидайет Ханкич, Виктор Генев, Самюел Супрайен, Роберто Пунчец, Па Конате, Реда Рабей, Дилан Мартенс (70- Точукву Нади), Николай Минков (81- Антоан Бароан), Джеймс Етоо, Емануел Току (71- Димитър Тонев), Мохамед Брахими  (53- Мартин Секулич).