Празник в Пловдив! Академик завърши втори за Купата на БФБ в почти препълнена зала "Сила"

15:32 / 05.06.2022
1758
Академик Пловдив U16 завърши на второто място в турнира за Купата на БФБаскетбол, който приключи днес в Пловдив. Домакините загубиха финала срещу отбора на Буба Баскетбол с 98:63 в почни препълнената зала "Сила".

Гостите от Буба спечелиха всечките 4 части от двубоя. Димитър Стамов стана най-резултатен с 18 точки за Академик Пловдив, а Кристиян Желев добави 17 точки.

За Буба най-резултатен стана Никола Чапкънов с 19 точки. За MVP беше обявен Даниел Хинков от Буба.

Играчите на Академик получиха и специални подаръци, връчени им от главния треньор в школата на клуба и член на УС на БФБ Асен Николов.

Христо Христов и Асен Николов от БФБ наградиха с купи и медали завършилите на трето място Дунав Русе и на първо място Буба Баскетбол.

Президентът на Академик Пловдив Васил Врачев награди отбора на Академик с купи и медали.