Радост в жълто-черно! Ботев грабна бронзови медали за първи път от 1995 година
Автор: Стойчо Генов 22:24 / 22.05.2022Коментари (14)10886
Ботев (Пловдив) спечели битката за бронзовите медали в първенството, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Канарите" победиха Славия с 2:1 в двубой от последния кръг на Първа лига, който се игра на базата в "Коматево". В същото време Левски загуби домакинството си на Лудогорец с 0:1.

Джак Лейн (53) и Николай Минков (66) се разписаха за Ботев, а треньорът Азрудин Валентич бе дал почивка на повечето си титуляри. Валентин Петров (84) бе точен за гостите.

Така жълто-черните изпревариха сините и се окичват с бронза за първи път от 1995 година насам. Следващата седмица е последният мач на Ботев за сезона - директната битка за Лига на конференциите срещу отбора на Берое.

В 15-ата минута бившето "канарче" Кристиан Добрев вкара топката в мрежата след чудесен шут с левия крак. Голът обаче правилно бе отменен след намесата на VAR, тъй като нападателят бе в засада в момента на подаването.

В 53-ата минута Ботев откри резултата. Джак Лейн получи топката по десния фланг в централната зона на терена. Преодоля капитана на Славия Емил Виячки и спринтира към наказателното поле. Последва силен удар с десния крак, при който прати топката в близкия ъгъл на Светослав Вуцов под напречната греда за 1:0.

Няколко минути по-късно жълто-черните пропуснаха идеална възможност да удвоят. Футболист на гостите направи ужасяваща грешка и подаде към Тодор Неделев. Капитанът на ботевистите пое топката и остана сам срещу вратаря. Шутира покрай него, но в гредата.

В 66-ата минута Ботев все пак втара втори гол. След изпълнение на тъч Тодор Неделев опита удар, но топката се отби от тялото на футболист на Славия и отиде в Николай Минков. Той бе сам срещу Вуцов и с диагонален шут го преодоля - 2:0.

Шест минути преди края Валентин Петров се пребори за една топка пред наказателното поле на Ботев и шутира с десния крак за 2:1, при което и вратарят на домакините Християн Славков не се намеси по най-добрия начин..

Християн Славков, Филип Филипов, Роберто Пунчец, Атанас Чернев, Николай Минков, Лъчезар Балтанов (90+2- Мунир Ал Бадарин), Точукву Ннади, Тодор Неделев, Антоан Бароан, Димитър Тонев (76- Пламен Цончев), Джак Лейн (82- Момо Туре).