Край! Петък 13-и се оказа фатален за Локо, сезонът за черно-белите приключи!
Автор: Стойчо Генов 21:55 / 13.05.2022Коментари (52)8034
Петък 13-и се оказа фатален ден за Локомотив (Пловдив)! Сезонът за черно-белите на практика приключи, след като те загубиха и теоретични шансове да заемат 7-ото място в Първа лига. Това стана факт, след като възпитаниците на Александър Томаш бяха победени от Берое с 0:1 в предпоследен плейофен двубой, който се игра на стадиона в Стара Загора.

Единственото попадение бе дело на Фал в 90-ата минута.

Така пловдивчани останаха с актив от 37 точки на трето място в класирането. Берое е с 41 точки, а ЦСКА 1948 с 40 т.

Освен това Локомотив продължи твърде неприятната си серия и вече е с 6 загуби и две равенства от последните си 8 шампионатни гостувания.

Мачът под Аязмото стартира по ужасен начин за пловдивчани. По време на загрявката контузия получи Йосип Томашевич. Още при първото си докосване до топката пък в 5-ата секунда Парвиз Умарбаев бе брутално фаулиран в глезена от Давиде Мариани. Въпреки мнението на лекарския щаб за смяна, таджикският национал стисна зъби и остана на терена до 58-ата минута. След като напусна терена той отправи някаква реплика към рефера Георги Иванов, който му вдигна втори жълт картон.

За цяло първо полувреме локомотивци имаха само едно добро положение. Две минути преди почивката Александър Василев проби отляво и подаде към Лукас Салинас. Халфът отправи диагонален шут, но вратарят Ганев изби в корнер.

Втората голова ситуация за гостите дойде в 78-ата минута. След разбъркване топката стигна до влезлия на смяна Христо Иванов. От малкия пеналт той шутира, но вратарят на Берое спаси. Малко след това Ивайло Димитров - Косъма засече с глава силно центриране на Милош Петрович отдясно, но отново Генади Ганев запази вратата си "суха".

Така се стигна до 90-ата минута, когато Берое стигна до победата. Удар на Даниел Генов бе блокиран, но отскочилата топка бе засечена с глава от Фал, който от 8-9 метра разстояние я прати в мрежата за 1:0.

Илко ПирговРайън Бидунга, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (58- Христо Иванов), Лукас Салинас, Венсан Марсел (58- Мартин Паскалев), Бирсент КарагаренПреслав Боруков (58- Ивайло Димитров), Александър Василев.