Локо приключи за Купата, влиза с минорно настроение в дербито
Автор: Стойчо Генов 19:26 / 01.03.2022Коментари (35)5670
©
Локомотив Пловдив приключи участието си в турнира за Купата на България. Черно-белите загубиха гостуването си на ЦСКА-София с 0:2 в дербито от четвъртфиналната фаза, което се игра на стадион "Българска армия".

Жорди Кайседо (33) и Георги Йомов (40) бяха точни за домакините. По този начин възпитаниците на треньора Александър Тунчев ще влязат с минорно настроение в градското дерби срещу Ботев, което е в събота на базата в "Коматево".

Още в 40-ата секунда на мача пловдивчани създадоха много чисто голово положение. Димитър Илиев изведе Преслав Боруков по десния фланг. Нападателят напредна и изскочи срещу вратаря, след което отправи силен шут, но Бусато спаси.

В 33-ата минута ЦСКА-София откри резултата при доста спорна ситуация. Черно-белите загубиха топката в половината на "армейците", но претендираха за нарушение срещу Петър Витанов на самата тъчлиния. Такова не бе отсъдено, а Кайседо бе изведен с дълъг пас по земя сам срещу Лукас Рейдър. Нападателят шутира с десния крак и промуши топката между краката на вратаря за 1:0.

Пет минути преди почивката късметът за втори път споходи домакините. След едно центриране в пеналта Гомис изби, но топката се озова в краката на Георги Йомов. Той шутира, при което топката рикошира последователно в крака на Йосип Томашевич и Мартин Паскалев и влезе в мрежата за 2:0.

В добавеното време на първата част Густаво Бусато за втори път спаси вратата си от сигурен гол. Една отбита топка попадна в Александър Василев около границата на наказателното поле. Бранителят отправи силен шут с левия крак, но бразилският страж се разтегна и изби в корнер.

След почивката Локо увеличи оборотите и стигна до две по-сериозни ситуации. При тях обаче след удари на Димитър Илиев и Преслав Боруков вратарят на ЦСКА-София Густаво Бусато отново се намеси решително и запази мрежата си "суха".

Лукас Рейдър, Йосип Томашевич, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис (88- Райън Бидунга), Петър Витанов (64- Милош Петрович), Парвиз Умарбаев, Александър Василев, Бирсент Карагарен (88- Христо Иванов), Венсан Марсел (46- Емил Янчев), Димитър Илиев (88- Ивайло Димитров), Преслав Боруков.