Ботев разгроми туристическата формация на Царско село
Автор: Стойчо Генов 15:50 / 29.01.2022Коментари (4)5466
Ботев (Пловдив) постигна първата си победа в контролите през 2022 година, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Жълто-черните разгромиха изцяло променения отбор на Царско село с 5:0 в приятелски мач, който се проведе на базата в Коматево.

Тодор Неделев (54), Реда Рабей (66, 69) и Маркиньос (82) бяха точни за домакините, а капитанът на гостите Мартин Кавдански (39) си отбеляза автогол.

До този момент възпитаниците на Азрудин Валентич бяха играли два спаринга в Дубай - 0:2 срещу Легия (Варшава) и 2:2 срещу Зенит (Санкт Петербург).

Още в 7-ата минута новото попълнение на Ботев Мохамед Брахими бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

Малко преди края на първото полувреме Мохамед Брахими проби по левия фланг и отправи остро центриране към Минков. Капитанът на гостите Мартин Кавдански опита да избие с шпагат, но засече в собствената си врата за 1:0.

Десет минути след почивката Маркиньос изведе Тодор Неделев отдясно. Капитанът видя излезлия напред вратар и с техничен удар с десния крак го прехвърли за 2:0.

Интригата в мача съвсем изчезна след два бързи гола на Реда Рабей в рамките само на 3 минути. При първия Маркиньос изскочи сам отдясно и опита силен диагонален шут. Получи се обаче пас към Рабей, който засече от въздуха с левия крак за 3:0. След това отново Маркиньос се пребори за една топка отдясно и веднага подаде към Рабей, който вкара за 4:0.

В 82-ата минута Дилан Мертенс проби по левия фланг и почти от аутлинията върна назад към Маркиньос. Бразилецът пое топката и с плътен изстрел от 6-7 метра се разписа за 5:0.

Ботев (Пд): Георги Аргилашки, Па Конате, Самуел Супрайен, Виктор Генев, Атанас Чернев, Джеймс Етоо, Николай Минков, Реда Рабей, Тодор Неделев, Мохамед Брахими, Емануел Току (Хидайет Ханкич, Станислав Работов, Дилан Мертенс, Маркиньос, Лъчезар Балтанов, Филип Филипов, Пламен Цончев).

Царско село: Иван Дерменджиев, Матео Лукарели, Мартин Кавдански, Николай Николаев, Пиере Зебли, Валентино Пулиезе, Хари Денков, Лукас Мартинс, Андрей Йорданов, Реди Каса, Венцислав Христов.