Късметът избяга от Локо! Автогол в последната минута пречупи "черно-белите" срещу Лудогорец
Автор: Стойчо Генов 19:56 / 07.11.2021Коментари (24)7741
©
Отборът на Лудогорец спря устрема на Локомотив (Пловдив). Шампионът победи вицешампиона с 1:0 в дербито от 14-ия кръг на Първа лига, което се игра на "Хювефарма Арена" в Разград. Кристиан Гомис си отбеляза автогол в 90-ата минута на мача, а Пиерос Сотириу (60) изпусна дузпа за домакините. В добавеното време младият защитник на Локомотив Мартин Паскалев бе изгонен заради два жълти картона.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Тунчев прекъснаха отличната си серия от 5 поредни официални срещи без поражение (1 реми и 4 победи). Черно-белите останаха с актив от 17 точки, колкото имат отборите на Арда и Левски.

Наставникът на Локо изненада с пускането на Конър Руън, който бе един от тримата защитници в линия заедно с Кристиан Гомис и Мартин Паскалев.

Още в първата минута пловдивчани създадоха чисто голово положение. След пробив на Конър Руан последва пас към Димитър Илиев, който нахлу в пеналта между двама бранители, но топката му бе избита. Тя стигна до Умарбаев и той шутира с левия крак от границата на наказателното поле, но високо над напречната греда.

Лудогорец отвърна с два по-опасни удара на Доминик Янков, които бяха спасени от вратаря Лукас Рейдър.

В 60-ата минута реферът Драгомир Драганов отсъди доста дискусионна дузпа за домакините. Мартин Паскалев събори Бернард Текпетей, като първоначално Драганов даде фаул. Ситуацията бе прегледана с VAR, от който се видя, че нарушението започва извън пеналта, но пък нападателят пада вътре и Драганов посочи бялата точка. Пиерос Сотириу изпълни, при което топката се удари в двете греди и се върна към терена, а Сотириу при добавката я прати високо над напречната греда.

Три минути преди края съдията отсъди нова дузпа за Лудогорец при шпагат на Гомис срещу Чибота. Повторенията на VAR ясно показаха, че няма контакт и нарушението бе отменено, а Драгомир Драганов даде жълт картон за симулация на нападателя.

В 90-ата минута Текпетей проби отдясно и опита нещо средно между шут и подаване. Кристиан Гомис засече топката с крак и я прати под напречната греда за 1:0.

Лукас Рейдър, Конър Руан, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (62- Емил Янчев), Йосип Томашевич (80- Шакил Сно), Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (74- Айвън Ангелов), Димитър Илиев, Георги Минчев.