Спортните новини: Днес (26) | Вчера (23)
Безобразен мач на България! Слабакът Литва ни вкара 3, Димитър Илиев изпусна дузпа
Автор: Стойчо Генов 17:51 / 09.10.2021Коментари (38)10055
©
Националният отбор на България изигра поредния си слаб мач. Нашите загубиха гостуването си на аутсайдера Литва с 1:3 в шести двубой от от Група С на световните квалификации за Катар 2022 година. Ласицкас (19) и Черних (82, 84) бяха точни за домакините, а Кирил Десподов (64) се разписа за България. Димитър Илиев (14) пък пропусна дузпа.

Така тимът ни остана с актив от 5 точки, две повече от последния Литва. Любопитното е, че съперникът ни беше в серия от 9 поредни загуби през 2021 година, в които бе отбелязал едва 2 попадения.

България получи изненадваща дузпа в 12-ата минута. След центриране от корнер Вайткунас дръпна в наказателното поле Петко Христов, но всички на терена продължиха да играят. Реферът обаче явно бе видял добре ситуацията, която бе потвърдена след разглеждане от ВАР. Димитър Илиев се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но шутира доста слабо в десния ъгъл, при което вратарят Шеткус улови топката.

В 18-ата минута Литва откри резултата. Загубихме елементарно една топка и последва контраатака. Новиковас напредна отляво и пусна по земя към Юстас Ласицкас, който простреля фронтално Мартин Луков за 1:0.

България изравни резултата в 64-ата минута. Това стана след перфектно изпълнение на фаул от Кирил Десподов.

Десет минути преди края играч на Литва засече с глава центриране от фаул, но топката срещна напречната греда. Малко след това Фьодор Черних вкара две бързи попадения в 82-ата и 84-ата минута, които донесоха успеха на домакините. Първия гол нападателят на полския Ягелония отбеляза с топовен шут от границата на наказателното поле, а при втория надскочи Валентин Антов и засече топката с глава 2 метра пред голлинията.

България игра в съставМартин Луков, Андреа Христов, Петко Христов, Валентин Антов, Васил Божиков, Петър Витанов (60- Ивайло Чочев), Кристиян Малинов (60- Илиан Илиев), Георги Йомов (72- Спас Делев), Тодор Неделев (87- Доминик Янков), Кирил Десподов, Димитър Илиев (72- Калоян Кръстев).