Локо вкара два пъти в Копенхаген, но приключи участието си в Европа
Автор: Стойчо Генов 22:52 / 12.08.2021Коментари (20)8146
Локомотив Пловдив приключи третото си поредно участие в европейски клубен турнир. Вицешампионът на България загуби от датския Копенхаген с 2:4 в реванша от третия предварителен кръг на Лига на конференциите, който се игра на стадион "Паркен". Първият двубой на "Лаута" бе приключил 1:1 и така черно-белите отпадат с общ резултат 3:5.

Кевин Дикс (11, 20), Пеп Биел (40) и Мохамед Дарами (48) се разписаха за домакините, а Димитър Илиев (30) и Лукас Салинас (85) бяха точни за пловдивчани. Официален дебют за Локо направи най-новото попълнение в отбора Шакил Сно.

Още в първата минута датчаните направиха пропуск, като Вилчек шутира от 6-7 метра, а топката облиза гредата и излезе в аут. Три минути след това Димитър Илиев напредна през центъра и отправи силен удар от 25 метра, но вратарят Грабара улови.

Копенхаген откри в 11-ата минута след центриране от корнер, при което Кевин Дикс засече с глава под напречната греда - 1:0.

В 20-ата резултатът стана 2:0. Мохамед Дарами проби отляво и центрира към малкото наказателно поле, където отново защитникът Кевин Дикс засече с крак на празна врата.

Десет минути по-късно Георги Минчев бе спънат пред наказателното поле. Умарбаев центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Крачун засече с глава в напречната греда. Рикоширалата топка се върна при Димитър Илиев, който с десния крак я прати в мрежата за 2:1.

В 40-ата минута Копенхаген отново поведе с два гола разлика. Дерами изведе Пеп Биел, а той бе улеснен от Крачун, който се подхлъзна фатално. Последва шут по земя с десния крак, при който Илко Пиргов нямаше как да реагира - 3:1.

В началото на второто полувреме Мохамед Дерами бе изведен сам срещу Илко Пиргов и безпроблемно го преодоля за 4:1.

Четвърт час преди края Йонас Винд по чудо не вкара пети гол за своя тим. Той се освободи в чиста позиция и изстреля истинска бомба с десния крак. Топката удари напречната греда, тупна върху голлинията и се върна на терена.

В 85-ата минута влезлият на смяна Николай Николаев центрира отдясно в наказателното поле. Димитър Илиев свали с глава към Лукас Салинас и той с левия крак шутира в мрежата за 4:2.