Неделев се завърна след 234 дни отсъствие, Ботев спечели мач с един точен удар
Автор: Стойчо Генов 20:39 / 07.08.2021Коментари (3)6442
Ботев (Пловдив) победи Славия (София) с 1:0 в мач от 3-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Емануел Току (64) се разписа за домакините, като той отправи единственият точен удар в целия двубой.

Мачът бе изгледан от собственика на ПФК Ботев Антон Зингаревич, който бе в компанията на своя баща Борис Зингаревич. В игра след 234 дни отсъствие заради контузия в коляното се завърна звездата на жълто-черните Тодор Неделев.

По този начин възпитаниците на треньора Азрудин Валентич имат вече актив от 6 точки и изскочиха на четвърто място във временното класиране.

"Канарите" започнаха срещата изненадващо плахо и предоставиха инициативата на съперника си през голяма част от първото полувреме. "Белите" създадоха няколко опасни ситуации, но за късмет на Георги Аргилашки топката не намираше целта.

Малко преди почивката Бароан стреля със задна ножица, но в аут. При следващата атака Емануел Току също опита мощен шут, но Христов застана на пътя на топката и тя излезе в корнер.

Ботев откри резултата при първия точен удар в мача и след слаба намеса на вратаря Светослав Вуцов. Атаката тръгна от Маркиньос, а след това току-що влезлият Кевин Янсон направи шпагат и изведе Емануел Току. Халфът напредна и шутира с левия крак от 25 метра, изненадвайки недобре пласиралия се Вуцов за 1:0. Това бе първи гол за Току през новия сезон и общо негов четвърти с екипа на Ботев.

Четвърт час преди края феновете привестваха завръщането на терена на своя любимец Тодор Неделев. Халфът се появи в игра за първи път след 234 дни, откакто получи контузията си в мач срещу ЦСКА-София.

В 84-ата минута Славия получи право да изпълни непряк свободен удар в наказателното поле на Ботев. В крайна сметка Людовик Соарес шутира от 6-7 метра, но в гредата.

Георги АргилашкиВиктор Генев, Самюел Супрайен, Станислав Работов, Дилан Мартенс (63- Кевин Янсон), Антоан Бароан, Реда Рабей, Маркиньос (75- Тодор Неделев), Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков.