Страхотна европейска вечер за Локомотив!
Автор: Стойчо Генов 21:58 / 22.07.2021Коментари (21)13471
Локомотив Пловдив стартира успешно третото си поредно участие в Европа, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Вицешампионите победиха чешкия Словачко с 1:0 в първи двубой от втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, който се игра на стадиона в квартал "Лаута".

Единственото попадение вкара Петър Витанов в 89-ата минута. Развръзката все пак остава за реванша в Чехия, който е на 29 юли.

Първото по-сериозно положение за домакините дойде след 20-ина минути игра. След двойно подаване помежду си Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас пробиха противниковата отбрана. Последва изстрел на бразилеца, но вратарят на Словачко улови.

Десет минути по-късно Димитър Илиев не успя да засече хубаво центриране на Конър Руан. В 36-ата минута гостите създадоха много чиста ситуация за откриване на резултата. Холцер бе изведен сам срещу Илко Пиргов, но вратарят на Локомотив скъси ъгъла и се справи блестящо.

В 53-ата минута Локомотив пропусна златен шанс да отбележи гол. Димитър Илиев изведе с пета Конър Руан, който напредна и на свой ред пусна отличен пас към Георги Минчев. Нападателят изскочи сам срещу вратаря и шутира с левия крак, но на педя от гредата в аут.

Малко след това Конър Руан бе изведен отляво и вместо да подаде към точката за изпълнение на дузпа, предпочете да шутира с левия крак, а вратарят на чехите изби в корнер.

Четвърт час преди края главният съдия Карим Абед получи контузия и мачът бе довършен от четвъртия арбитър Ваталие.

В 89-ата минута локомотивци взривиха трибуните с красив гол. Атаката започна Димитър Илиев, който след дрибъл в наказателното поле подаде към Георги Минчев. Нападателят опита шут, при което защитник на Словачко пресече с крак. Топката обаче стигна до Петър Витанов, който с мощен шут по земя от дъгата я прати неспасяемо в долния десен ъгъл на противниковия вратар за 1:0.

Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Артур Крачун, Олексий Биков, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (90- Айвън Ангелов), Николай Николаев (64- Милош Петрович), Лукас Салинас (86- Емил Янчев), Димитър Илиев, Конър Руан, Георги Минчев.