Поредните загуби на Ботев станаха 5, Левски също си тръгна с 3 точки от "Коматево"
Автор: Стойчо Генов 22:38 / 09.05.2021Коментари (10)6401
Ботев (Пловдив) отново не успя да зарадва своите фенове! "Канарите" загубиха от Левски с 0:1 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в "Коматево", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Марин Петков (21) бе точен за гостите, отбелязвайки единственото попадение в срещата.

Това бе 5-о поредно поражение за възпитаниците на треньора Азрудин Валентич, които остават на последно място в Група А на втората осмица с актив от 24 точки. Лидер е Черно море с 41 точки, като на този етап варненци са най-близо до баража за участие в Европа.

Ботевистите започнаха добре двубоя и за четвърт час игра създадоха две опасни ситуации. В 7-ата минута Емануел Току направи пробив и влезе в наказателното поле. Последва силен диагонален шут, който обаче бе отразен от вратаря на Левски Николай Михайлов.

Пет минути по-късно Маркиньос получи топката фронтално срещу Михайлов и шутира с десния крак, но на метър от гредата в аут.

Левски откри резултата в 21-ата минута. Мартин Петков изведе Марин Петков зад гърба на "жълто-черната" отбрана и младокът хладнокръвно в левия крак простреля Георги Аргилашки за 0:1.

Малко след началото на второто полувреме "канарите" бяха близо до изравняване. След атака отдясно Емануел Таку отправи силен удар, при който Михайлов докосна с върха на пръстите си топката и тя рикошира в напречната греда.

Четвърт час преди края след центриране от фаул топката бе отбита от играч на Левски и Атанас Илиев успя да отправи удар от непосредствена близост, но отново Николай Михайлов запази мрежата си суха. В добавеното време Маркиньос шутира от дъгата и за пореден път вратарят на гостите изби в корнер.

Георги Аргилашки, Джонатан Перейра (75- Станислав Работов), Виктор Генев, Па Конате, Мишел Еспиноза (63- Салиф Сисе), Атанас Чернев (80- Кристиан Добрев), Реда Рабей, Славчо Шоколаров, Емануел Току, Маркиньос, Атанас Илиев.