ЦСКА 1948 победи Локо Пловдив, Илиев изпусна дузпа
Автор: Стойчо Генов 19:50 / 26.04.2021Коментари (22)8291
©
Локомотив Пловдив приключи със загуба редовния сезон в Първа лига. Черно-белите отстъпиха на ЦСКА 1948 с 0:1 в мач от 26-ия кръг, който се игра на националния стадион "Васил Левски" в столицата. Ивайло Чочев (55) се разписа за домакините, а капитанът Димитър Илиев (75) изпусна дузпа за Локо.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Тунчев сложиха край на изумителната си серия от 13 поредни шампионатни двубоя без загуба. Тимът остана с 52 точки, а ЦСКА 1948 си осигури 5-ото място с актив от 38 т. Шести завършва Берое, а Черно море ще играе в Група А от втората осмица.

Така в първия кръг от плейофите "смърфовете" ще са домакини именнно на ЦСКА 1948.

Срещата започна зле за Локомотив. В 8-ата минута Бастунов проби отдясно и центрира по земя към Георги Русев. Той засече с десния крак от 10-ина метра, но Илко Пиргов спаси.

В 15-ата минута Александър Тунчев трябваше да прави принудителна смяна, след като Малембана получи контузия при единоборство с играч на домакините. На негово място в игра влезе Гомис. Малко след това Ивайло Чочев засече с глава в мрежата след центриране от фаул. Реферът Георги Иванов обаче отмени попадението заради засада.

Десет минути след почивката ЦСКА 1948 откри резултата. След центриране от корнер Ивайло Чочев бе изпуснат от "черно-бялата" отбрана и дори без да отскача, засече с глава в долния ляв ъгъл на Илко Пиргов за 1:0.

Четвърт час преди края Димитър Илиев се пребори за една топка със Симеон Петров, след което бе фаулиран от него в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а зад топката застана потърпевшият. Той шутира с десния крак, но уцели гредата. Това бе първи пропуск от бялата точка за Димитър Илиев, откакто изпълнява дузпи за родния си клуб.

Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана (16- Кристиан Гомис), Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич (62- Николай Николаев), Димитър Илиев, Георги Минчев.