Славия наказа Ботев в "Коматево", Волен Чинков също помогна
Автор: Стойчо Генов 19:38 / 17.04.2021Коментари (18)10127
Ботев (Пд) изнесе слаба продукция и загуби от Славия с 0:1 в мач от 24-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в "Коматево", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Ивайло Димитров (14) вкара единственото попадение за гостите.

Двубоя от трибуните изгледаха националният селекционер Ясен Петров и бъдещият собственик на Ботев Антон Зингаревич.

Така възпитаниците на Азрудин Валентич прекъснаха успешната си серия от 6 поредни шампионатни двубоя без загуба. Жълто-черните остават на 10-о място във временното класиране с актив от 24 точки. Славия обаче вече на 11-ата позиция с 22 точки.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия лекар на Славия д-р Любен Ангелов. "Белите" поведоха в 14-ата минута, когато Ивайло Димитров - Косъма засече с глава центриране на Филип Антовски отдясно - 0:1.

В 36-ата минута се създаде суматоха пред вратата на Славия. Мите Цикарски се озова в добра позиция в малкото наказателно поле, но Петър Патев успя да изчисти топката пред краката му.

Три минути преди почивката Филип Антовски отправи топовен шут от 30 метра, при който вратарят Георги Аргилашки успя да докосне топката, а след това тя рикошира в напречната греда.

Ботев създаде първото си чисто положение за гол чак в 64-ата минута. Славчо Шоколаров центрира от фланга към Атанас Илиев, който засече с глава, но в напречната греда.

В 74-ата минута реферът Волен Чинков ощети сериозно "канарите". При едно центриране в наказателното поле Георги Вълчев изпревари Салиф Сисе, но игра с ръка. Чинков обаче даде знак играта да продължи въпреки протестите на домакините.

Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Марио Младеновски (85- Кристиан Добрев), Станислав Работов (52- Салиф Сисе), Мите Цикарски (52- Мишел Еспиноза - 76-Кевин Янсон), Филип Филипов, Славчо Шоколаров, Емануел Току, Реда Рабей, Атанас Илиев.