Кузманов спаси два мачбола в 203-минутна драма, влезе в основната схема на турнир от АТП 250

Коментари (1)
13:39 / 07.01.2021
2508
Димитър Кузманов - Мико се класира за основната схема на тенис турнира на твърди кортове в Анталия (Турция), който е от категория АТП 250. В здрава битка, продължила 3:23 часа, пловдивчанинът се наложи с 4:6, 7:6 (11), 7:5 над Андреа Пелегрино.

В тайбрека на втория сет нашето момче спаси два мачбола, като успя да вкара двубоя в пълния му формат. Във финалния трети сет двамата си размениха ранни пробиви, след което Мико направи брейк на 0 за преднина 5:4 и сервира за мача. Пелегрино успя да изравни, но последва нов пробив за Кузманов, който сервирайки за мача за втори път взе подаването си на 0, нанизвайки 3 последователни аса, с което си заслужи място в основната схема на турнира.

Припомняме, че по-рано днес за основната схема в Анталия се класира и Адриан Андреев, който също се справи с представител на Италия – Андреа Вавасори.

В сряда Димитър Кузманов, който е рекордьор на България по победи за Купа "Дейвис", спечели на старта на квалификациите срещу шампиона от Sofia Open 2018 Мирза Башич, давайки му сумарно едва 4 гейма – 6:3, 6:1.

Победата днес осигури на Кузманов 12 точки за ранглистата на АТП. В първия кръг на основната схема в Анталия пловдивчанинът ще играе срещу някой от следните тенисисти: Ласло Джере (Сърбия), Фабио Фонини (Италия), Уго Грание (Франция), Ян-Ленард Щруф (Германия), Марсел Илхан (Турция) и Никола Кун (Испания).