Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Защо така, пловдивчанки???
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:09 / 11.08.2017Коментари ()16997
©
37 майки от Пловдив са поискали да изоставят децата си от началото на 2017 година до месец август. Това съобщи Георги Титюков, заместник-кмет "Спорт, младежки дейности и социална политика" в Пловдив. По думите му 29 от тях са убедени да задържат децата си и да не ги оставят в институция за отглеждане, в приемно семейство или в Центъра за настаняване от семеен тип. 

"Тук идеята е, че ако една майка задържи детето си до 6 месеца или година, след това тя се привързва към него и много по-трудно се решава на крайна стъпка и да го изостави. За съжаление има 8 изоставени деца, които в момента се отглеждат в професионални приемни семейства", коментира Титюков. 

Той посочи, че Община Пловдив е много добър пример за социална политика и навременни действия в тази посока. "Работим в тясно сътрудничество с Фондация "За нашите деца", тъй като при такива кризисни и спешни интервенции неправителственият сектор е малко по-гъвкав. Общините трябва да спазват редица нормативни актове, най-вече Закона за обществените поръчки и т.н. Неправителственият сектор е много гъвкав и дължим благодарност на Фондация "За нашите деца", която има договори с три пловдивски болници - УМБАЛ "Пловдив", МБАЛ "Свети Мина" и СБАЛАГ "Селена". 

Имаме уговорка при подаден сигнал за родилка, решила да изостави детето си, веднага да се информира Центъра за обществена подкрепа - една от всички 51 социални услуги, управлявани от Община Пловдив, и социален работник е длъжен до 4 часа да бъде при майката и да започне работа по разписания от тях протокол", обясни той.


Източник: радио "Фокус"


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Zashto-taka-plovdivchanki-740464
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.