Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Кметът на Карлово ще подпише договор в МОСВ за пречиствателни станции
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:49 / 16.08.2007Коментари ()1420
Кметът на община Карлово Емил Кабаиванов ще подпише в Министерството на околната среда и водите договор за финансиране изграждането на пречиствателни станции в градовете Калофер и Баня, съобщиха от пресцентъра на община Карлово.

Проектите за двете пречиствателни станции са готови и са на стойност 3 014 980лв. за всеки. Предвижда се гравитачно отвеждане на водите до пречиствателната станция и аеробно-биологично пречистване по системата "Биоротор", което дава възможност за подвключване на различни видове натоварване. Чрез използване на тази система се постига 98,5% отчистване на водата. Информацията е на  агенция  "Фокус".



Още новини от Регионални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/regionalni/Kmetut-na-Karlovo-shte-podpishe-dogovor-v-MOSV-za-prechistvatelni-stancii-30870
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.