Какъвто и да е случаят в Родопи, той е далеч от отношенията между две партии - в случая БСП и ДПС. Такива политически отношения могат да се открият по-скоро в начина на гласуване на съветниците, ако изобщо можем да допуснем, че всички съветници изразяват и следват партийна политика.
И така стигаме до истинския въпрос - каква е функцията на заместник- кметовете и дали те я изпълняват в община "Родопи"? На теория тази фукция е да гарантират доброто управление на общината. На практика отдавна в община "Родопи" няма свидетелство за това. След като 3 години всички дружно - и зам.-кметове и съветници - си работиха с кмета, сега нещо се изпокараха. Публична тайна е, че нито сътрудничеството им, нито изпокарването им има общо с политическите партии. През тези години никой не казваше - БСП се разбира с ДПС, със СДС или АТАКА, Новите лидери, БЗНС, а се казваше - кметът се разбира, и при това всичко било за по-доброто бъдеще на общината. Сега, когато личните мераци и политически амбиции превзеха сърцата и умовете на съветници и общинска управа - партиите се били скарали. Като гледам как вървят нещата в държавата, нищо чудно утре някой да каже, че в община "Родопи" има и етническо напрежение. Нелепости са това.
Вероятно истината е в далеч по-лични разправии и неразбории - дано да стане ясно. И кметът дължи този отговор - защо толкова години отлично се разбираше със заместниците си, а сега - не. Както и дали това е единствения негов заместник за смяна? Да не забравяме и момента на смяната - 4 месеца преди изборите какво точно значи това негово действие? Тези отговори ги чакат и хората в БСП, както и тези, които подкрепят БСП. Защото да се замесва името на една партия в междупартийни скандали не е в правомощията на един кмет. От него се очаква да може да управлява - заедно с всички партии и съветници, които хората за избрали.