Деца гладуват и се тъпчат като сардини заради кметски лъжи в Куклен

9434

Читател на Plovdiv24.bg се свърза с нас, за да ни разкаже за абсурдна ситуация от Куклен, където деца са принудени да гладуват, заради необмислени действия на общината. Ето какво ни сподели той:

Здравейте! Искам да ви разкажа за абсурда, наречен община Куклен (може би името Ви е познато, понеже преди години имаше големи скандали с тогавашния кмет, та се стигна и до съдилища).

Пиша Ви във връзка с училището, което е принудено от общината да приеме 61 деца в подготвителна група, но в същото време няма средствата да се грижи за тези 61 деца.

Цялата история започна напролет, когато ни повикаха на родителска среща в детската градина в Куклен, която посещава дъщеря ми. Там ни обясниха, че има наредба от общината, в която се казва всички деца набор 2017 да бъдат записани в предучилищна група в училището, в това число и дъщеря ми.

След като ни уведомиха, че едва ли не гонят децата ни, от градината ни връчиха заявления, в които се посочва, че доброволно записваме децата си в училище. Аз и още няколко родители ги попълнихме, като посочихме в графата за учебно заведение - детска градина "Приятели" гр. Куклен.

След седмица се срещнахме със представител на общината в лицето на заместник-кмета г-н Божинов, който ни обясни, че няма място в градината и затова се е стигнало до тези рокади. В същото време ни увери, че подготвителната група ще бъде със статут на детска градина (тоест децата ще посещават учебното заведение и през ваканциите).

По-късно имаше и родителска среща, на която присъстваше и г-жа Белчева - кмет на гр. Куклен, която обеща на г-жа Андонова (директор на училището), че общината ще съдейства с всички средства, за да осигурят на децата от подготвителната група всичко необходимо.

Стигаме до днес (вчера, 29 август - бел. ред.), когато за пореден път бяхме на родителска среща и ни обясниха, че училището няма средства дори да изхрани децата ни, затова решили да им намалят порциона.

В същото време подготвили помещения за 2 групи от по 26 деца,(оказа се, че са по 30 и за останалите нямат столчета и учебници).

През ваканциите няма да посещават учебното заведение, понеже няма да има с какво да ги хранят и топлят през зимата. И за капак нямат дори детска площадка за двете групи.

Не обвинявам г-жа Андонова (тя прави каквото може). Обвинявам цялата община и ръководството на всички институции, свързани с тази абсурдна ситуация в 21-ви век детето ми да гладува в предучилищна група.

С уважение Ангел Маринов!

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Има загинал край Наречен, пожарникари едва го изкараха от колата
Челна катастрофа край Наречен
Втора присъда за млад кмет от Пловдивска област
Летни забавления без такси на 20 км от Пловдив
Страшен порой, придружен с градушка, се изсипа в Карлово
Кметът на Крумово след потопа: Извинявам се за неудобствата, но с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).