400 участници идват на национален фолклорен фестивал в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 07:00 / 26.09.2015Коментари ()2621
©
За шеста поредна година ще се проведе националният фестивал "На хорото под тепето" в Пловдив днес от 11:00 часа до 16:00 часа в зала "Олимпиада". 

Старт на фестивала ще даде зам.-кметът "Спорт, младежки дейности и социална политика" Петър Зехтински. Организатори са Община Пловдив, дирекция "Спорт и младежки дейности" и "Школа за народни танци Луди Млади". 

Фестивалът всяка година събира над 400 участници от различни краища на България. Всички участници са любители на българския фолклор и танцуват за удоволствие и за разтоварване от нашето напрегнато ежедневие, но вече за тях това е много повече, те се превърнаха в любители и хора които съхраняват и запазват българския фолклор и традиции.

Тази година във фестивала ще вземат участие групи от София, Габрово, Трявна, Ловеч, с. Първенец, Пловдив, Бяга, Асеновград, с. Царацово, Благоевград и гара Елин Пелин.

Фестивалът няма конкурсен характер. Целта му е запазване и съхраняване на българския фолклор и българските традиции.


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/400-uchastnici-idvat-na-nacionalen-folkloren-festival-v-Plovdiv-585224
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.