Продължава издирването на извършителите на въоръжения грабеж в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:49 / 13.12.2012Коментари ()5999
© Plovdiv24.bg
Продължава издирването на извършителите на въоръжения грабеж в Пловдив. Това съобщи старши комисар Тодор Чонов, директор на полицията в Пловдив. Провеждат се заградителни и оперативно-издирвателни мероприятия. Свалят се записи от охранителни камери, издирват се очевидци и се установява точното тегло на откраднатото злато и вещи. 

По разкази на очевидци, извършителите са били четирима, а не двама, каза Чонов. Един е карал колата, а трима са нападнали златаря.

Собственик на обраното златарско ателие е Шенко Пазъров, съобщиха съседи от махалата. Огледът на полицията приключи. 

Петдесетина жители на ромския квартал "Столипиново" се бяха насъбрали на мястото на инцидента, докато полицията извършваше огледа. Никой от тях не каза, че е видял нещо, или чул нещо. Наоколо в квартала има поне още десетина златарски ателиета. 

Някои от тях са на представители на една и съща фамилия. Всичките са скрили златото от витрините. Някои от тях грубо гонеха журналистите от ателиетата.


Източник: радио "Фокус"


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Produlzhava-izdirvaneto-na-izvurshitelite-na-vuoruzheniya-grabezh-v-Plovdiv-402209
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.